Kominictví

Kontrola a revize komínů
Komín je potřeba zkontrolovat před každou topnou sezónou. Pokud komín netáhne nebo citíte-li neobvyklé zápachy, je nutné jej zkontrolovat ihned. Kontrolujeme a čistíme komíny na plynná, kapalná i pevná paliva. V případě nalezení problémů vám pomůžeme s jejich řešením.
Čištění komínů
Dobře vyčištěný komín pro vás znamená lepší spalování ve vašich kamnech, krbu či kotli a také vyšší bezpečnost pro vás i váš dům.Komín prohlédneme, vyčistíme a vydáme vám zprávu o provedení kontroly. Případné nalezené závady odstraníme. Sami můžete přebytečným usazeninám zabránit používáním kvalitního paliva a samozřejmě pravidelnou péčí a čištěním komínu.
Měření tahu a spalin
Špatný tah v komíně znamená nejen ztrátu peněz, ale i ohrožení bezpečnosti až života, jelikož usazené spaliny zvyšují riziko jejich  vzplanutí. Tah komína i teplotu spalin vám zkontrolujeme a poradíme s případným řešením. Na jejich měření používáme moderní značkové přístroje.

Držíme termíny

Závazek vůči zákazníkovi je pro nás svatý: dodržíme všechny termíny, na kterých se dohodneme.

Vše na klíč

Zařídíme pro vás vše, co se týká komínů. Od projektu a stavby po čištění.

Velké zkušenosti

Máme desetileté zkušenosti a komínům a kominické práci skutečně rozumíme.

Marečková, Brno

„Pan Plachý u nás realizoval dva komíny, je nejen velmi svědomitý a dochvilný, ale je vidět, že své práci rozumí. Určitě doporučuji se obrátit právě na něj.“

Martin Gargoš, Želešice

„Pan Plachý nám prodlužoval zděný komín pro krbovou vložku. S odvedenou prací jsem byl jsem velmi spokojený. Pracovníci dodrželi slíbený termín, a i když jsem si vymyslel něco nestandardního, tak to šlo a nebyl s tím problém.“

Ing. Oldřich Sedlák, Šlapanice

Pořídili jsme si nový kondenzační kotel a potřebovali vyvložkovat komín. Všechno klaplo tak jak mělo, firma Komíny Plachý to udělala rychle a dobře.

Marek Bečka, Brno

Měli jsme problém, nefungoval nám dobře odtah od kotle. Pan Plachý nám udělal nové vyvložkování a pomohl kotel zapojít. Zatím je klid a funguje to, jak má.