Term Archives: Nerezové komíny

Oplechování nerezového komínu na ploché střeše

Oplechování třívrstvého nerezového komínu na ploché střeše s PVC fólií. Spoj PVC fólie a nerezového plechu byl vytažený cca o 30cm nahoru, aby byl schovaný pod protidešťovou manžetou a tím se omezilo riziko vniknutí vlhkosti do netěsných spojů.

Nerezový komín s galvanicky poměděným povrchem

Majitel útulné dřevěné chaty poblíž brněnské přehrady potřeboval nový komín, který by se do tohoto prostředí hodil. Hledali jsme proto možné varianty stylového a moderního komínu, který by k dřevěné chatě vyloženě zapadl. Klasická varianta nerezového komínu s matným nebo kartáčovaným povrchem a bezesponovým systémem se nám nezdála jako to pravé. Nabídli jsme majiteli varianty lakovaného komínu a galvanicky poměděného povrchu. U této chaty jsme se jednomyslně shodli na měděném komínu a za nás chatě opravdu sluší!

Heta Scan-line 8 s mastkem

Do novostavby rodinného domu s nízkou energetickou náročností jsme vybírali s majitelem vhodná kamna, která by sloužila pro občasné zatápění a zároveň by byla designovým doplňkem interiéru. Společně jsme zvolili krbová kamna Heta Scan-line 8, která jsou díky jedinečnému ovládání velmi zajímavou volbou a v neposlední řadě jsou svým výkonem vhodná pro tento dům.

Krbová kamna Scan-line 8 od dánské firmy Heta jsou vhodná a velmi oblíbená kamna do nízkoenergetických staveb, protože:
– mají regulovatelný výkon 2-8 kW a vysokou účinnost (splňuje normy Ecodesign 2022)
– jsou tvořena masivní konstrukcí z oceli DD11 tl. až 5 mm s litinovými díly (dvířka, dno spalovací komory, pohyblivý rošt)
– obsahují patentovaný těsný popelník o objemu 5 l a pohyblivý rošt (kamna tedy hoří jako bezroštová)
– se staly vítězem odborné soutěže Hearth & Home 2017 – mistr mezi kamny do 5 kW a mezinárodní výstavy Eco-Kominek PLUS 2018
Tato kamna vřele doporučujeme!

 

Nerezový kouřovod s funkcí komínu

V této novostavbě majitelé hledali funkční a přitom designově čisté řešení. V interiéru jsme proto osadili kouřovod s funkcí komínu s povrchem z kartáčované nerezi, která působí tmavším a ušlechtilejším dojmem. Tento kouřovod byl určen pro rohovou krbovou vložku HOXTER , ke které je v obestavbě připojen spalinový výměník OSLBERG.

Úprava komínu a montáž kamen Romotop Laredo Akum

Naše zákaznice si koupila dům, ve kterém zůstal komín po předchozím majiteli, na který byla původně připojena krbová vložka. Paní majitelka chtěla komín využít a nechat si k němu připojit vhodná krbová kamna, která budou ladit k interiéru. Pod stropem prostupoval původní lesklý nerezový komín, přes který jsme udělali černý lakovaný návlek a abychom mohli kamna vysunout kousek dál od zdi, napojili jsme na něj speciální pevné koleno. Koleno nám v případě potřeby umožňuje kdykoliv kamna odpojit a zároveň poskytuje potřebný odestup od zdi. Kouřovod i návlek komínu jsou laděny ve stejné barvě, a to stále oblíbenější, matné černé.

Nerezový komín pro kondenzační kotle

Umíme si poradit i s vysokými a hůře přístupnými komíny. Tento nerezový fasádní komín pro odvod spalin od dvou kondenzačních kotlů se nachází ve dvorním traktu v Brně na náměstí Svobody. Komín bylo nutné montovat pomocí horolezecké techniky, protože jeho celková délka dosahuje 32 metrů. Komín je dvouplášťový s vnitřní plastovou vložkou a kotle jsou ve 2.PP. Přísun spalovacího vzduchu byl řešen přes ATP revizní otvor, který je nad terasou v přízemí. Pokud i vy řešíte vysoký komín nebo hůře přístupné místo, obraťte se na nás, rádi poradíme a zvolíme pro vás to nejlepší řešení.

Nerezový komín na novostavbě

Výběr kvalitních a hlavně vhodných krbových kamen je velmi důležitý. V této novostavbě se, po poradě s námi, majitelé rozhodli pro krbová kamna HETA INSPIRE 55, která obdržela prestižní ocenění za 1. místo na odborné kamnářské výstavě Hearth & Home 2015 v britském Harrogatu. Vyhrála v kategorii „Spotřebič roku 2015 na dřevo či uhlí od 5kW do 10kW” . Pro tento dům šlo opravdu o ideální volbu. Na plechovou antracitovou střechu jsme pak zvolili nerezový lesklý komín, který skvěle zapadl. Stejně jako i v tomto případě, pro každého zákazníka hledáme řešení na míru jeho potřebám.

Montáž nerezového komínu v Sobotovicích

Nerezový komín může být i s matným povrchem, jak je vidět na tomto rodinném domě v Sobotovicích. Na komín jsou připojena krbová kamna s vrchním odvodem spalin, jde tedy o tzv. kouřovod s funkcí komínu. Vnitřní průměr nerezové vložky je 150mm s 50mm minerální izolace a nerezovým matným opláštěním D250mm.

Na obrázku je zachyceno matné nerezové oplechování komínu. Pokud vás tato varianta zaujala, neváhejte nás kontaktovat.