Chcete komín k novostavbě nebo do starého domu?

Categories: Nezařazené

Při rozhodování o typu komínu záleží hodně na tom, v jaké situaci komín potřebujete, jestli jej plánujete pro novostavbu, nebo rychle potřebujete nový komín do staršího domku.

Výhodou nerezových komínových systémů je možnost jednoduché instalace na fasádu nebo do interiéru domu bez nutnosti budování základů. Pokud tedy potřebujete rychle nový komín např. pro připojení krbových kamen, potom je nerezový komín ideálním řešením.

Mezi výhody nerezových komínových systémů patří také snadná rozebíratelnost, která se může hodit například při pozdějších opravách, pokud by došlo k závadě na konkrétním dílu.

Důležitá při rozhodování o typu komína je samozřejmě také cena. Cena nerezových komínů je o něco málo vyšší proti zděným komínovým systémům. Výhodou na druhou stranu je rychlost montáže a umístění na libovolném místě a to v jakékoliv fázi stavby.

Zděný komín je zase dobrou volbou pro novostavby, kde se komín navrhuje nejčastěji uvnitř dispozice domu, což je výhodné z hlediska jeho tepelné izolace a také ze statických důvodů.