Nerezový vnitřní komín s lakovaným pláštěm v Říčanech u Brna

Cíl: Realizovat nerezový komín a propojit s kamny s externím přívodem vzduchu.

Vnitřní nerezový komín realizovaný v Říčanech u Brna přinesl celou řadu specifik, které se odrazily i do náročnosti této zakázky. Museli jsme řešit prostupy, tepelnou izolaci, složitou skladbu střechy, která je jen sama o sobě vysoká 80 cm a mnoho dalších nástrah. Výstavbu komínu bylo v tomto případě nutné rozdělit na dvě etapy. První etapu jsme uskutečnili ještě při dokončování hrubé stavby domu, kdy jsme založili komín ve střeše a spustili jeho část do interiéru. O rok později jsme přijeli dokončit druhou etapu výstavbu komínu, při které jsme kompletně namontovali a propojili kamna s externím přívodem vzduchu, který je veden podlahou a následně je vytažen do zdi. Jedná se o velmi esteticky zajímavé řešení.

Cena vnitřního komínu s lakovaným pláštěm

Druhou etapu jsme realizovali v době, kdy už se do domu stěhoval nábytek, byly hotové podlahy a bylo kompletně vymalováno. V těchto případech je velmi důležité pracovat s velkou opatrností. Tomu předcházel vynikající základ z první etapy prací v předchozím roce, kdy jsme vše důkladně proměřili a připravili na centimetr přesně.

Kontrola a zaškolení

Orientační cena podobné zakázky se pohybuje kolem 90 000 Kč, kvůli nátěru jde v tomto případě o příplatek zhruba 35 %. Interiérová část komínu je v provedení komaxitovaný RAL 9005 černý mat, v exteriéru byl vzhledem k oplechované střešní krytině použit antracit RAL 7016.

Na závěr jsme majitelům zatopili v kamnech a vše jim vysvětlili. Naším úkolem totiž není jen stavba komínů. Jsme tu pro realizaci komínu od A do Z. Zajistíme pro vás vše od úvodní konzultace, návrhy krbových kamen a komínů, řešení prostupů s projektantem či dodavatelem stavby, realizaci stavby či rekonstrukce, výstupní revize, až po následnou údržbu a kontroly.

Nerezový vnitřní komín s lakovaným pláštěm - Říčany

Kontaktujte nás a o zbytek se postaráme.