Archives

Komín do dřevostavby ve Vítovicích

Montáž první etapy nerezového komínu s přímým napojením na předem vybraná kamna HETA INSPIRE 40H. Během hrubé stavby jsme se zákazníkem vybrali kamna a jejich ideální umístění v interiéru s ohledem na bezpečné vzdálenosti od dřevěných konstrukcí. V této první etapě jsme založili komín na stropě 1.NP a vytáhli jej nad střechu do konečné výšky. Pokrývači poté mohli položit na dřevěný záklop plechovou střešní krytinu a kvalitně se napojit na nerezové oplechování kolem komínu.

Druhá etapa bude pokračovat až s montáží kamen, které přivezeme, až bude interiér domu celý zařízený.

Nerezový fasádní komín v matném provedení Babice nad Svitavou

Nerezový fasádní komín s matným povrchem pro litinová krbová kamna Jotul. Kamna jsou umístěna ve velkém prostoru s obývacím pokojem, jídelnou a kuchyní, trubka kouřovodu je schovaná za kamny. Pro praktické čištění komínu jsme vybírací dvířka umístili níže – nad úroveň upraveného terénu pod domem.

Oplechování nerezového komínu na ploché střeše

Na této ploché střeše jsme udělali speciální opatření pro to, abychom zamezili vniknutí vlhkosti jakoukoliv případnou netěsností. Toto oplechování třívrstvého nerezového komínu s PVC fólií je řešené tak, že spoj PVC fólie a nerezového plechu byl vytažený cca o 30cm nahoru, aby byl schovaný pod protidešťovou manžetou.  Tím se omezilo riziko vniknutí vlhkosti do netěsných spojů na minimum a majitel může být klidný i za velkých lijáků.

Nerezový komín s galvanicky poměděným povrchem

Majitel útulné dřevěné chaty poblíž brněnské přehrady potřeboval nový komín, který by se do tohoto prostředí hodil. Hledali jsme proto možné varianty stylového a moderního komínu, který by k dřevěné chatě vyloženě zapadl. Klasická varianta nerezového komínu s matným nebo kartáčovaným povrchem a bezesponovým systémem se nám nezdála jako to pravé. Nabídli jsme majiteli varianty lakovaného komínu a galvanicky poměděného povrchu. U této chaty jsme se jednomyslně shodli na měděném komínu a za nás chatě opravdu sluší!

Heta Scan-line 8 s mastkem

Do novostavby rodinného domu s nízkou energetickou náročností jsme vybírali s majitelem vhodná kamna, která by sloužila pro občasné zatápění a zároveň by byla designovým doplňkem interiéru. Společně jsme zvolili krbová kamna Heta Scan-line 8, která jsou díky jedinečnému ovládání velmi zajímavou volbou a v neposlední řadě jsou svým výkonem vhodná pro tento dům.

Krbová kamna Scan-line 8 od dánské firmy Heta jsou vhodná a velmi oblíbená kamna do nízkoenergetických staveb, protože:
– mají regulovatelný výkon 2-8 kW a vysokou účinnost (splňuje normy Ecodesign 2022)
– jsou tvořena masivní konstrukcí z oceli DD11 tl. až 5 mm s litinovými díly (dvířka, dno spalovací komory, pohyblivý rošt)
– obsahují patentovaný těsný popelník o objemu 5 l a pohyblivý rošt (kamna tedy hoří jako bezroštová)
– se staly vítězem odborné soutěže Hearth & Home 2017 – mistr mezi kamny do 5 kW a mezinárodní výstavy Eco-Kominek PLUS 2018
Tato kamna vřele doporučujeme!

 

Nerezový kouřovod s funkcí komínu

V této novostavbě majitelé hledali funkční a přitom designově čisté řešení. V interiéru jsme proto osadili kouřovod s funkcí komínu s povrchem z kartáčované nerezi, která působí tmavším a ušlechtilejším dojmem. Tento kouřovod byl určen pro rohovou krbovou vložku HOXTER , ke které je v obestavbě připojen spalinový výměník OSLBERG.

Montáž kamen Heta Scan-Line 7B s pískovcovým obkladem

V nízkoenergetickém dome od firmy RD Rýmařov jsme provedli montáž kamen Heta Scan-line 7B s velmi zajímavým pískovcovým obkladem. Montáž kamen probíhala napojením do zděného komínu  Schiedel Uni Advanced s izostatickou vložkou. Komín byl postavený přesně tak, aby se daly kamna napojit přímo zezadu a trubka kouřovodu nám tak nenarušovala čistý dojem v interiéru. Pod kamny je podkladové sklo ve tvaru slzy, ve kterém je na míru vyřezaný otvor pro přívod spalovacího vzduchu. Pokud máte nějaké speciální požadavky i vy, rádi vám vyhovíme a vymyslíme pro vaše kamna a interiér to nejlepší.

Montáž kamen Heta Scan-Line 8

Zákazník nás kontaktoval s problémem při zatápění v jeho rodinném domku. I když se snažil málo topit, měl v domě příliš velké teplo a sklo od krbu bylo často černé a komín se hodně zadehtovával. Po společné konzultaci jsme přišli na to, že problémem je předimenzovaná krbová vložka (cca 10 kW). I když se snažil málo topit, tato krbová vložka nebyla do prostoru vhodná a proto vznikaly výše uvedené problémy.

Po dohodě jsme doporučili krb zbourat a pomohli zákazníkovi s výběrem kamen. Nainstalovali jsme krbová kamna Heta Scan-Line 8. Reálný výkon rozsahu těchto kamen je 2-8 kW, což je do nízkoenergetických rodinných domů ideální. Kamna mají uzavřenou spalovací komoru, takže mohou být použita i v domě s rekuperací vzduchu. Část komínu od dvířek nahoru jsme vyvložkovali nerezovou vložkou a část komínu od dvířek dolů jsme použili pro přívod spalovacího vzduchu ke kamnům. Lakování kouřovodu i trubky pro přívod vzduchu ve stejné barvě jako kamna, je samozřejmostí.

Úprava komínu a montáž kamen Romotop Laredo Akum

Naše zákaznice si koupila dům, ve kterém zůstal komín po předchozím majiteli, na který byla původně připojena krbová vložka. Paní majitelka chtěla komín využít a nechat si k němu připojit vhodná krbová kamna, která budou ladit k interiéru. Pod stropem prostupoval původní lesklý nerezový komín, přes který jsme udělali černý lakovaný návlek a abychom mohli kamna vysunout kousek dál od zdi, napojili jsme na něj speciální pevné koleno. Koleno nám v případě potřeby umožňuje kdykoliv kamna odpojit a zároveň poskytuje potřebný odestup od zdi. Kouřovod i návlek komínu jsou laděny ve stejné barvě, a to stále oblíbenější, matné černé.

Rekonstrukce komínu na chatě

Majitelé chaty měli velké problémy s kamny. Těžko se v nich zakládal oheň a když venku foukal vítr, tak se z kamen v chatě čoudilo. Provedli jsme proto kompletní rekonstrukci celé spalinové cesty. Komín bylo nutné zbourat a postavit nový. Kouřovod, který byl původně vodorovný a zděný, jsme vyvložkovali a zateplili a v interiéru jsme namontovali kouřovod v černém dekoru, který vedl přímo ke sporákovým kamnům. Aby měl komín lepší tah, prodloužili jsme ho kovovým izolovaným nástavcem. Hned po prvním zátopu v kamnech byli majitelé překvapeni tím, jak bezvadně jim kamna můžou fungovat a jsou velmi spokojení.