Nerezové komíny

Komín do dřevostavby ve Vítovicích

Montáž první etapy nerezového komínu s přímým napojením na předem vybraná kamna HETA INSPIRE 40H. Během hrubé stavby jsme se zákazníkem vybrali kamna a jejich ideální umístění v interiéru s ohledem na bezpečné vzdálenosti od dřevěných konstrukcí. V této první etapě jsme založili komín na stropě 1.NP a vytáhli jej nad střechu do konečné výšky. Pokrývači poté mohli položit na dřevěný záklop plechovou střešní krytinu a kvalitně se napojit na nerezové oplechování kolem komínu.

Druhá etapa bude pokračovat až s montáží kamen, které přivezeme, až bude interiér domu celý zařízený.

Nerezový fasádní komín v matném provedení Babice nad Svitavou

Nerezový fasádní komín s matným povrchem pro litinová krbová kamna Jotul. Kamna jsou umístěna ve velkém prostoru s obývacím pokojem, jídelnou a kuchyní, trubka kouřovodu je schovaná za kamny. Pro praktické čištění komínu jsme vybírací dvířka umístili níže – nad úroveň upraveného terénu pod domem.

Oplechování nerezového komínu na ploché střeše

Na této ploché střeše jsme udělali speciální opatření pro to, abychom zamezili vniknutí vlhkosti jakoukoliv případnou netěsností. Toto oplechování třívrstvého nerezového komínu s PVC fólií je řešené tak, že spoj PVC fólie a nerezového plechu byl vytažený cca o 30cm nahoru, aby byl schovaný pod protidešťovou manžetou.  Tím se omezilo riziko vniknutí vlhkosti do netěsných spojů na minimum a majitel může být klidný i za velkých lijáků.

Nerezový komín s galvanicky poměděným povrchem

Majitel útulné dřevěné chaty poblíž brněnské přehrady potřeboval nový komín, který by se do tohoto prostředí hodil. Hledali jsme proto možné varianty stylového a moderního komínu, který by k dřevěné chatě vyloženě zapadl. Klasická varianta nerezového komínu s matným nebo kartáčovaným povrchem a bezesponovým systémem se nám nezdála jako to pravé. Nabídli jsme majiteli varianty lakovaného komínu a galvanicky poměděného povrchu. U této chaty jsme se jednomyslně shodli na měděném komínu a za nás chatě opravdu sluší!

Heta Scan-line 8 s mastkem

Do novostavby rodinného domu s nízkou energetickou náročností jsme vybírali s majitelem vhodná kamna, která by sloužila pro občasné zatápění a zároveň by byla designovým doplňkem interiéru. Společně jsme zvolili krbová kamna Heta Scan-line 8, která jsou díky jedinečnému ovládání velmi zajímavou volbou a v neposlední řadě jsou svým výkonem vhodná pro tento dům.

Krbová kamna Scan-line 8 od dánské firmy Heta jsou vhodná a velmi oblíbená kamna do nízkoenergetických staveb, protože:
– mají regulovatelný výkon 2-8 kW a vysokou účinnost (splňuje normy Ecodesign 2022)
– jsou tvořena masivní konstrukcí z oceli DD11 tl. až 5 mm s litinovými díly (dvířka, dno spalovací komory, pohyblivý rošt)
– obsahují patentovaný těsný popelník o objemu 5 l a pohyblivý rošt (kamna tedy hoří jako bezroštová)
– se staly vítězem odborné soutěže Hearth & Home 2017 – mistr mezi kamny do 5 kW a mezinárodní výstavy Eco-Kominek PLUS 2018
Tato kamna vřele doporučujeme!

 

Nerezový kouřovod s funkcí komínu

V této novostavbě majitelé hledali funkční a přitom designově čisté řešení. V interiéru jsme proto osadili kouřovod s funkcí komínu s povrchem z kartáčované nerezi, která působí tmavším a ušlechtilejším dojmem. Tento kouřovod byl určen pro rohovou krbovou vložku HOXTER , ke které je v obestavbě připojen spalinový výměník OSLBERG.

Úprava komínu a montáž kamen Romotop Laredo Akum

Naše zákaznice si koupila dům, ve kterém zůstal komín po předchozím majiteli, na který byla původně připojena krbová vložka. Paní majitelka chtěla komín využít a nechat si k němu připojit vhodná krbová kamna, která budou ladit k interiéru. Pod stropem prostupoval původní lesklý nerezový komín, přes který jsme udělali černý lakovaný návlek a abychom mohli kamna vysunout kousek dál od zdi, napojili jsme na něj speciální pevné koleno. Koleno nám v případě potřeby umožňuje kdykoliv kamna odpojit a zároveň poskytuje potřebný odestup od zdi. Kouřovod i návlek komínu jsou laděny ve stejné barvě, a to stále oblíbenější, matné černé.

Nerezový komín pro kondenzační kotle

Umíme si poradit i s vysokými a hůře přístupnými komíny. Tento nerezový fasádní komín pro odvod spalin od dvou kondenzačních kotlů se nachází ve dvorním traktu v Brně na náměstí Svobody. Komín bylo nutné montovat pomocí horolezecké techniky, protože jeho celková délka dosahuje 32 metrů. Komín je dvouplášťový s vnitřní plastovou vložkou a kotle jsou ve 2.PP. Přísun spalovacího vzduchu byl řešen přes ATP revizní otvor, který je nad terasou v přízemí. Pokud i vy řešíte vysoký komín nebo hůře přístupné místo, obraťte se na nás, rádi poradíme a zvolíme pro vás to nejlepší řešení.

Nerezový komín na novostavbě

Výběr kvalitních a hlavně vhodných krbových kamen je velmi důležitý. V této novostavbě se, po poradě s námi, majitelé rozhodli pro krbová kamna HETA INSPIRE 55, která obdržela prestižní ocenění za 1. místo na odborné kamnářské výstavě Hearth & Home 2015 v britském Harrogatu. Vyhrála v kategorii „Spotřebič roku 2015 na dřevo či uhlí od 5kW do 10kW” . Pro tento dům šlo opravdu o ideální volbu. Na plechovou antracitovou střechu jsme pak zvolili nerezový lesklý komín, který skvěle zapadl. Stejně jako i v tomto případě, pro každého zákazníka hledáme řešení na míru jeho potřebám.

Montáž nerezového komínu v Sobotovicích

Nerezový komín může být i s matným povrchem, jak je vidět na tomto rodinném domě v Sobotovicích. Na komín jsou připojena krbová kamna s vrchním odvodem spalin, jde tedy o tzv. kouřovod s funkcí komínu. Vnitřní průměr nerezové vložky je 150mm s 50mm minerální izolace a nerezovým matným opláštěním D250mm.

Na obrázku je zachyceno matné nerezové oplechování komínu. Pokud vás tato varianta zaujala, neváhejte nás kontaktovat.