Opravy komínů

Rekonstrukce komínu na chatě

Majitelé chaty měli velké problémy s kamny. Těžko se v nich zakládal oheň a když venku foukal vítr, tak se z kamen v chatě čoudilo. Provedli jsme proto kompletní rekonstrukci celé spalinové cesty. Komín bylo nutné zbourat a postavit nový. Kouřovod, který byl původně vodorovný a zděný, jsme vyvložkovali a zateplili a v interiéru jsme namontovali kouřovod v černém dekoru, který vedl přímo ke sporákovým kamnům. Aby měl komín lepší tah, prodloužili jsme ho kovovým izolovaným nástavcem. Hned po prvním zátopu v kamnech byli majitelé překvapeni tím, jak bezvadně jim kamna můžou fungovat a jsou velmi spokojení.

Rekonstrukce komínu – Brno Královo Pole

Kompletní rekonstrukce dvou komínů na rodinném domku. Jeden komín se využívá pro vytápění a ohřev vody, druhý pouze pro odvětrávání. Prováděli jsme frézování a vložkování dvou komínových průduchů, připojení spotřebičů a opravu nadstřešní části komínu. Krycí deska z nerezového plechu, oplechování komínu z TiZn a vnější povrch opatřen akrylátovou omítkou.

 

Vložkování komínu pro kondenzační kotel – RD Blučina

Trojprůduchový komín, v levém průduchu vložkování pro kondenzační kotel, uprostřed volný průduch (zakrytý nerezovým plechem) a  pravo odvětrání koupelen. Nadstřešní část byla celá ubourána a znovu postavena z lehčených betonových tvárnic. Na povrchu je točená akrylátová omítka. Krycí deska vyrobena na míru ze sklovláknitého betonu.

Rekonstrukce komína v Drásově

Frézování a vložkování komína pro kotel na tuhá paliva 26kW, ubourání nadstřešní části z plných cihel a stavba nové z betonových dekorativních tvárnic višňové barvy. Nad tvárnicemi je prodloužení z izolovaného třívrstvého komínu délky 1,7m. Dole na obrázku je původní havarijní stav komínu.