Připojení spotřebičů

Montáž kamen La Nordica

Montáž nerezového izolovaného komínu a kamen La Nordica. Konstrukce komínu – kouřovod s funkcí komínu. Pro bezpečný provoz jsme instalovali pod kamna kalené sklo, které ochrání stávající PVC podlahu.

Heta Scan-line 8 s mastkem

Do novostavby rodinného domu s nízkou energetickou náročností jsme vybírali s majitelem vhodná kamna, která by sloužila pro občasné zatápění a zároveň by byla designovým doplňkem interiéru. Společně jsme zvolili krbová kamna Heta Scan-line 8, která jsou díky jedinečnému ovládání velmi zajímavou volbou a v neposlední řadě jsou svým výkonem vhodná pro tento dům.

Krbová kamna Scan-line 8 od dánské firmy Heta jsou vhodná a velmi oblíbená kamna do nízkoenergetických staveb, protože:
– mají regulovatelný výkon 2-8 kW a vysokou účinnost (splňuje normy Ecodesign 2022)
– jsou tvořena masivní konstrukcí z oceli DD11 tl. až 5 mm s litinovými díly (dvířka, dno spalovací komory, pohyblivý rošt)
– obsahují patentovaný těsný popelník o objemu 5 l a pohyblivý rošt (kamna tedy hoří jako bezroštová)
– se staly vítězem odborné soutěže Hearth & Home 2017 – mistr mezi kamny do 5 kW a mezinárodní výstavy Eco-Kominek PLUS 2018
Tato kamna vřele doporučujeme!

 

Nerezový kouřovod s funkcí komínu

V této novostavbě majitelé hledali funkční a přitom designově čisté řešení. V interiéru jsme proto osadili kouřovod s funkcí komínu s povrchem z kartáčované nerezi, která působí tmavším a ušlechtilejším dojmem. Tento kouřovod byl určen pro rohovou krbovou vložku HOXTER , ke které je v obestavbě připojen spalinový výměník OSLBERG.

Montáž kamen Heta Scan-Line 7B s pískovcovým obkladem

V nízkoenergetickém dome od firmy RD Rýmařov jsme provedli montáž kamen Heta Scan-line 7B s velmi zajímavým pískovcovým obkladem. Montáž kamen probíhala napojením do zděného komínu  Schiedel Uni Advanced s izostatickou vložkou. Komín byl postavený přesně tak, aby se daly kamna napojit přímo zezadu a trubka kouřovodu nám tak nenarušovala čistý dojem v interiéru. Pod kamny je podkladové sklo ve tvaru slzy, ve kterém je na míru vyřezaný otvor pro přívod spalovacího vzduchu. Pokud máte nějaké speciální požadavky i vy, rádi vám vyhovíme a vymyslíme pro vaše kamna a interiér to nejlepší.

Montáž kamen Heta Scan-Line 8

Zákazník nás kontaktoval s problémem při zatápění v jeho rodinném domku. I když se snažil málo topit, měl v domě příliš velké teplo a sklo od krbu bylo často černé a komín se hodně zadehtovával. Po společné konzultaci jsme přišli na to, že problémem je předimenzovaná krbová vložka (cca 10 kW). I když se snažil málo topit, tato krbová vložka nebyla do prostoru vhodná a proto vznikaly výše uvedené problémy.

Po dohodě jsme doporučili krb zbourat a pomohli zákazníkovi s výběrem kamen. Nainstalovali jsme krbová kamna Heta Scan-Line 8. Reálný výkon rozsahu těchto kamen je 2-8 kW, což je do nízkoenergetických rodinných domů ideální. Kamna mají uzavřenou spalovací komoru, takže mohou být použita i v domě s rekuperací vzduchu. Část komínu od dvířek nahoru jsme vyvložkovali nerezovou vložkou a část komínu od dvířek dolů jsme použili pro přívod spalovacího vzduchu ke kamnům. Lakování kouřovodu i trubky pro přívod vzduchu ve stejné barvě jako kamna, je samozřejmostí.

Úprava komínu a montáž kamen Romotop Laredo Akum

Naše zákaznice si koupila dům, ve kterém zůstal komín po předchozím majiteli, na který byla původně připojena krbová vložka. Paní majitelka chtěla komín využít a nechat si k němu připojit vhodná krbová kamna, která budou ladit k interiéru. Pod stropem prostupoval původní lesklý nerezový komín, přes který jsme udělali černý lakovaný návlek a abychom mohli kamna vysunout kousek dál od zdi, napojili jsme na něj speciální pevné koleno. Koleno nám v případě potřeby umožňuje kdykoliv kamna odpojit a zároveň poskytuje potřebný odestup od zdi. Kouřovod i návlek komínu jsou laděny ve stejné barvě, a to stále oblíbenější, matné černé.

Nerezový komín na novostavbě

Výběr kvalitních a hlavně vhodných krbových kamen je velmi důležitý. V této novostavbě se, po poradě s námi, majitelé rozhodli pro krbová kamna HETA INSPIRE 55, která obdržela prestižní ocenění za 1. místo na odborné kamnářské výstavě Hearth & Home 2015 v britském Harrogatu. Vyhrála v kategorii „Spotřebič roku 2015 na dřevo či uhlí od 5kW do 10kW” . Pro tento dům šlo opravdu o ideální volbu. Na plechovou antracitovou střechu jsme pak zvolili nerezový lesklý komín, který skvěle zapadl. Stejně jako i v tomto případě, pro každého zákazníka hledáme řešení na míru jeho potřebám.

Montáž kachlových kamen s troubou

Montáž designových kachlových kamen La Nordica Gaia Forno v rubínovém odstínu obsahovala mimo jiné i jejich vynesení do 2. nadzemního podlaží. Připojený kouřovod je z 2mm oceli s 90° taženým kolenem a pod kamny se nachází odolná podložka z kalného skla. Po zapojení jsme jako vždy společně s majitelem provedli první zátop v kamnech a poskytli mu rady, které se pro zatápění mohou v budoucnu hodit.

 

Krbová kamna Romotop Laredo s taženým kouřovodem

V tomto domě jsme řešili komplexní dodávku kamen a úpravu komínu. Po nutném důkladném zaměření a osobní konzultaci, proběhlo frézování a vložkování komínu s přípravou na připojení předem vybraných kamen. V další fázi jsme nainstalovali krbová kamna Romotop Laredo se skleněnou podložkou, která do interiéru krásně zapadla. Kouřovod je z  kvalitní 2mm oceli s 90° taženým kolenem a po zapojení jsme s majiteli opět společně provedli první zátop v kamnech a předali jim rady, které se při zatápění budou v budoucnu hodit.