Nerezové komíny - naše realizace nerezových komínů

Realizovali jsme již desítky nerezových komínů. Prohlédněte si některé z našich vybraných montáží. Nerezový komín lze postavit během jediného dne a zabere jen minimum místa v exteriéru i interiéru.

Nerezové komíny jsou moderní a kvalitní alternativou klasických komínů. Jejich obliba spočívá především v jejich realizaci. Na rozdíl od zděných komínů nevyžadují nosný základ a je možné je připevnit přímo ke zdi, fasádě či k jiné konstrukci.

Nerezový komín je vyrobený z lehkého materiálu a lze ho umístit na jakékoliv místo. Současně jsou nerezové komíny flexibilní při tepelném namáhání, proto tedy nehrozí popraskání komínového tělesa z důvodů dilatace. Tuhé zplodiny se v komínech usazují jen minimálně a navíc jejich velkou výhodou je velmi snadná montáž.

Komíny z nerezu se hodí pro každý druh topných paliv – olej, plyn, pelety, dřevo, uhlí, koks. Nachází uplatnění pro Váš dům – nerez komíny pro krby, krbová kamna, kachlová kamna, kotle nebo pro pece.

Nerezové komíny - naše realizace

RD Kanice - nerezový třísložkový komín

Nerezový třísložkový komín - nerez lakovaný RAL 7021 - konstrukce komínu přímé odkouření - DN 150/250 - v interiérové části namontována krbová kamna HETA INSPIRE 45H 

Izolované prodloužení komínu k sauně - Bystrc

Z důvodu havarijního stavu stávajícího ocelového prodloužení komínu, jsme provedli montáž nového izolovaného prodloužení s hliníkovým pláštěm, vnitřní vložka 200mm s izolací 30mm. 

Fasádní lakovaný komín - Kraví Hora

Fasádní lakovaný komín ke krbové vložce. Komín lakovaný RAL 1015, barva podobná fasádě, aby byl komín méně nápadný.

Zahradní domek Sentice - kouřovod s funkcí komínu

Komín pro přímé odkouření (kouřovod s funkcí komínu). Do komína je připojen kachlový sporák Nordica.

Prodloužení komínu BD Zemědělská

Kvůli nádstavbě podkroví bytového domu, kde se zvedala střecha a hřeben,bylo provedeno na sousedních objektech prodloužení funkčních spalinových cest dle ČSN 73 4201.  Vnitří vložka nerezová, vnější plášť hliník.

Fasádní komín s hliníkových pláštěm - chata Bystrc

Komín ke krbovým kamnům v chatové oblasti v Bystrci.  Prostup přes dřevěnou stěnu izolován pěnosklem.  Kvůli vysoké nadstřešní části komínu jsme použili statické kotvení pevnými nerezovými táhly. 

Nerezový komín - odkouření od kondenzačního kotle

Montáž odkouření od kondenzačního kotle, koaxiální odvod spalin plastovým potrubím D80-125mm.  Kvůli vysoké nadstřešní části byl použit pro lepší statiku nerezový plášť.

Nerezový fasádní komín s matným pláštěm

Montáž nerezového fasádního komínu DN 150-210 pro krbovou vložku BEF Flat 7.   Montáž probíhala na dvě etapy: 1. etapa v průběhu zateplování domu - založení komínu a prostup přes obvodovou zeď.  2. etapa probíhala po dokončení finálních povrchových úprav omítek na fasádě -...

Fasádní komín pro krbovou vložku Optim 7 BEF

Montáž nerezového fasádního komínu DN 200-260.  Montáž probíhala na dvě etapy: 1. etapa v průběhu zateplování domu - založení komínu a prostup přes obvodovou zeď.  2. etapa probíhala po dokončení finálních povrchových úprav omítek na fasádě - dokončení vertikální části komínu s...

Nový nerezový komín nahradil domácí tvorbu

Provedli jsme výpočet spalinové cesty a navrhli parametry komínu. Komín je s vnitřní nerezovou vložkou D180mm, 30mm izolace a matný nerezový plášť. Fasáda se bude v budoucnu zateplovat. Pamatujeme na bezpečnou vzdálenost od hořlavých materiálů, tak se kolem komínu použije minerální vata. Na fasádní...

Fasádní komín v Žebětíně

Nerezový fasádní komín D150 s 30mm izolací a nerezovým pláštěm v matném provedení. Výhodou matného komínu je, že "neháže prasátka". Kvůli vysoké nadstřešní části jsme provedli další statické kotvení nad střešní krytinou. Pohled na založení komínu: Pohled na krycí manžetu, která je pod pohledovýmí...

Nerezový komín - Vohančice

Montáž nerezového komínu - kouřovod s funkcí komínu. Nerezový komín izolovaný - 50mm izolace. Lakovaný do stejného RAL odstínu jako zavěšená kamna

Nerezový fasádní komín v matném provedení

Nerezový fasádní komín s matnou povrchovou úpravou. Komín D180/240mm pro krbovou vložku Hoxter. Výhodou matných povrchů je menší odlesk světla či slunce.

Nerezový fasádní komín Olšany

      Nerezový fasádní komín s lesklým povrchem, D 150/210mm. Kotvení komínu přes zateplovací systém tl. 200mm. Komín ke krbovým kamnům ABX.

Nerezový fasádní komín Stará Ves u Přerova

Nerezový fasádní komín pro krbová kamna Nordica, světlost průduchu DN 150mm. Komín prochází skrz balkon.

Nerezový fasádní komín Veverské Knínice

Nerezový fasádní komín, účinná výška 5m, DN 160mm  

Nerezový komín - Rebešovice

Fasádní komín pro krbová kamna Romotop, výška komína 7m, DN 160mm.      

Nerezový komín v Moravanech u Brna

Nerezový trojplášťový komín - kouřovod s funkcí komína, výška 5m, DN 180mm, izolace 50mm

Nerezový komín v Rudicích u Jedovnice

Nerezový komín - kouřovod s funkcí komínu, výška komínu 3,2m, DN 140mm. Připojení kamen s teleskopickým pláštěm.  

Fasádní komín v Dolních Dunajovicích

Fasádní komín ke krbovým kamnům, výška komínu 7,5m, DN 160mm

1 | 2 | 3 >>