Nerezové komíny - naše realizace nerezových komínů

Realizovali jsme již desítky nerezových komínů. Prohlédněte si některé z našich vybraných montáží. Nerezový komín lze postavit během jediného dne a zabere jen minimum místa v exteriéru i interiéru.

Nerezové komíny jsou moderní a kvalitní alternativou klasických komínů. Jejich obliba spočívá především v jejich realizaci. Na rozdíl od zděných komínů nevyžadují nosný základ a je možné je připevnit přímo ke zdi, fasádě či k jiné konstrukci.

Nerezový komín je vyrobený z lehkého materiálu a lze ho umístit na jakékoliv místo. Současně jsou nerezové komíny flexibilní při tepelném namáhání, proto tedy nehrozí popraskání komínového tělesa z důvodů dilatace. Tuhé zplodiny se v komínech usazují jen minimálně a navíc jejich velkou výhodou je velmi snadná montáž.

Komíny z nerezu se hodí pro každý druh topných paliv – olej, plyn, pelety, dřevo, uhlí, koks. Nachází uplatnění pro Váš dům – nerez komíny pro krby, krbová kamna, kachlová kamna, kotle nebo pro pece.

Nerezové komíny - naše realizace

Nerezový fasádní komín ve Střelicích

Nerezový fasádní komín "Elegán". Spoje jednotlivých komponentů jsou opatřeny jednoduchou pevnou sponou, aby se co nejméně narušoval celistvý povrch komínu. Stavba ve Střelicích

Nerezový komín ke kachlovým kamnům Hein Catania 2H

Nerezový komín v provedení kouřovodu s funkcí komína DN 140/240mm. Část komínu v interiéru lakovaná černou žárovzdornou barvou, komínová klapka v teleskopickém kouřovodu. Kamna postavena na kalené sklo 900 x 900mm, tl. 8mm se zaoblenými rohy a fazetou 10mm. Komín nerezový třísložkový DN 140mm,...

Nerezový komín k otočným kamnům NORDICA FIREBALL

Nerezový komín v provedení kouřovodu s funkcí komína DN 150/250mm. Nerezové prvky komínu byly do interiéru lakovány černou žárovzdornou barvou. Kamna Nordica Fireball jsou otočná kolem své osy o max. 90 stupňů, což vyžaduje přesnou a pevnou práci s konstrukcí a kotvením komínu.  

Fasádní komín Ivančice

Nerezový komín ke krbovým kamnům HAAS + SOHN, výška komínu 6m, DN 150 mm. Komín má plášť z lakoveného pozink. plechu, který se používá k výrobě střešní krytiny. Byl kladen důraz na nenápadnost a sladění s fasádou domu, proto byl zvolen "bílý komín".  

Nerezový komín na kontejnérovou buňku

Nerezový komín, kouřovod s funkcí komína, výška komínu 3m, DN 150 mm. Připojeny krbová kamna s teplovodním výměníkem.

Fasádní komín Mokrá-Horákov

Fasádní komín u chaty, červená barva opláštění komínu, nerezová vložka DN 150mm, v 1.PP zapojeny krbová kamna         Vrtání prostupu obvodovou stěnou z plných cihel a železobetonu.  

Nerezový komín Prštice

Nerezový komín pro krbová kamna HAAS+SOHN, DN 150 mm, účinná výška 5 m, čištění komínu bude prováděno z vybíracích dvířek.    

Fasádní komín Holasice

Fasádní komín pro odvod spalin od teplovzdušných kamen Heater o výkonu 35 kW, DN 180 mm, účinná výška 9,8 m.

Nerezový komín - Židlochovice

Nerezový trojsložkový komín - kouřovod s funkcí komínu pro krbovou vložku, DN 200 mm, zesílená izolace - 50 mm. Účinná výška komínu 4,5 m, revizní dvířka na půdě.

Nerezový komín - Holasice

Nerezový třísložkový komín - kouřovod s funkcí komínu DN 150 mm. Účinná výška 5 m. Komín uhýbá dřevěné střešní konstrukci, aby byl v přízemí u stěny domu.

Nerezový komín - Vranovice

Nerezový komín Nerezový komín pro krbová kamna ABX, kouřovod s funkcí komínu DN 150 mm, účinná výška komínu 7,2 m. Komín má zesílenou izolaci, protože prochází obytnou místností.

Nerezový komín - Diváky

Nerezový fasádní komín Nerezový komín postavený pro kachlovou pec, DN 200 mm,

Nerezové komíny - Lékařská fakulta OU v Ostravě

Nerezové komíny ke kondenzačním kotlům. Postaven zděný komín s nerezovou vložkou 17 m a prodloužení 5 m nerezovým třísložkovým komínem. Komíny jsou navrženy pro 2 kondenzační kotle o jmenovitém výkonu 2 x 200 kW a jeden kondenzační kotel 280 kW. Zapojení spotřebičů:

Nerezový komín - Rokytnice

Kouřovod s funkcí komínu, nerezový třísložkový komín s vnitřní vložkou 0,8 mm, DN 150 mm, účinná výška komínu 5 m

Nerezový komín - Boskovice

Nerezový fasádní komín ke kotli na LTO DN 200 mm, učinná výška 6,3 m.  

Nerezový komín - lakovaný

Nerezový komín - kouřovod s funkcí komína, DN 200mm, účinná výška 7,1m, povrchová úprava - práškové lakování

Nerezové komíny - Hospodářský dvůr Bohuslavice

Nerezové komíny EKO KOMÍNY, 2 x DN 350mm pro kotle na balíkovou slámu o výkonu 75 - 190 kW. Spalování v kotli je založeno na nuceném odtahu či přívodu spalovacího vzduchu. Účinná výška komínů 5m

Nerezový komín - chata Ochoz u Brna

Nerezový komín EKO PEKO ke krbové vložce, kouřovod s funkcí komínu, účinná výška 4,8m, DN 200mm

Nerezový komín - RD Šakvice

Nerezový komín EKO PEKO ke krbovým kamnům, kouřovod s funkcí komínu, účinná výška 6m, DN 150mm

Nerezový komín - Kuřim

(vpravo) Nerezový komín EKO PEKO (ke krbovým kamnům), kouřovod s funkcí komína, účinná výška 5,2m, DN 150mm; (vlevo) stávající komín na plyn

<< 1 | 2 | 3 >>