Zděné komíny - naše realizace

Zděný komín na chatu v Nových Dvorech okr. Blansko

Stavba zděného komínu na chatě v Nových Dvorech (okr. Blansko). Komín se šamotovou vložkou D160mm slouží pro odvod spalin od krbových kamen. Nadstřešní část je z liaporbetonových tvárnic s akrylátovou omítkou, která byla použita na fasádě.

Rekonstrukce nadstřešní části RD Sentice

Ubourání nadstřešní části komínu pod střechu, stavba nové nadstřešní části z betonových tvárnic s imitací cihel. Komín byl následně vyvložkován nerezovou vložkou D180 pro pevná paliva. Původní stav:

Brno Židenice, zděný komín - bílý

Zděný komín ze stavebnicového systému, komínová vložka šamotová DN 200mm, nadstřešní část komínu 2,1m (kvůli minimální účinné výšce komínu - spotřebič v podkroví) imitace bílých cihel. Klient už má na střeše dvouprůduchový komín z klasických bílých cihel a chtěl, aby oba komíny byly stejné.

Zděný dvouprůduchový komín pro krbovou vložku a kotel

Zděný dvouprůduchový komín v novostavbě rodinného domu. Do komínu bude zapojena krbová vložka a kotel na tuhá paliva, komínový průduch tvoří šamotové vložky  DN 200mm s izolací 20mm, stavební výška komínu 13 m.

Zděný komín s montážní šachtou - Boskovice

RD Boskovice Stavba systémového komínu Eko Universal, jednoprůduchový komín s větrací šachtou. Komín s šamotovou vložkou postaven pro krbová kamna, montážní šachta vyvložkována PPH potrubím a využita pro odtah spalin od kondenzačního kotle....

Dvouprůduchový zděný komín

RD Hrušovany u Brna Frézování a vložkování dvouprůduchového komínu pro plynový kotel DN 120 mm a krbovou vložku DN 180 mm. Nadstřešní část komínu ubourána a znovu postavena z betonových tvárnic.

1 | 2 | 3 >>

Frézování, vložkování a opravy komínů - naše realizace

Rekonstrukce komína v Drásově

Frézování a vložkování komína pro kotel na tuhá paliva 26kW, ubourání nadstřešní části z plných cihel a stavba nové z betonových dekorativních tvárnic višňové barvy. Nad tvárnicemi je prodloužení z izolovaného třívrstvého komínu délky 1,7m. Dole na obrázku je původní havarijní stav komínu.  

Vložkovní komínu ve Lhotce

Vložkování komínu pro krbovou vložku a kachlovou pec. Dříve společný komín sloužil pro odvod spalin z kachlové pece a pekárny. Nyní jsme do komínu (který má základnu cca 70x180 cm a v ústí komínu je otvor 35x38 cm) usadili 2 spalinové cesty z nerezové oceli DN 200 mm. Aby se v komínu lépe držela...

Vložkování komínů

Vložkování komínu na tuhá paliva, plynový kotel a krbová kamna. Izolace nerezových vložek pro lepší odtah spalin.

Frézování a vložkování komína

Frézování a vložkování komína pro krbovou vložku v podkrovním bytě. Kvůli malé účinné výšce byl použit nerezový nástavec délky 1,2m. Účinná výška komína 5m, DN 200 mm

Vložkování komínu RD Přibice

Vložkování komína v rodinném domě. Byly použity pevné nerezové vložky DN 180 mm. Kvůli malé účinné výšce byl komín prodloužen o 1,6 m třísložkovým nerezovým komínem.

Frézování a vložkování komínu v Blažovicích

Frézování a vložkování komínu pro kotel ATMOS Kombi C 18 s. Jedná se o zplyňovací kotel na uhlí a dřevo. Komín je vyvložkován pevnými nerezovými trubkami DN 180 mm s tloušťkou stěny 1 mm. Účinná výška komínu 9,3 m.

Rekonstrukce komínu - Brno Královo Pole

Kompletní rekonstrukce dvou komínů na rodinném domku. Jeden komín se využívá pro vytápění a ohřev vody, druhý pouze pro odvětrávání. Prováděli jsme frézování a vložkování dvou komínových průduchů, připojení spotřebičů a opravu nadstřešní části komínu. Krycí deska z nerezového plechu, oplechování...

Frézování a vložkování komínu - Dolní Dunajovice

Frézování a vložkování komínu pro krbová kamna, nerezová vložka DN 180 mm

Frézování a vložkování komínu, zapojení krbových kamen

Frézování a vložkování komínu pro krbová kamna JOTUL 8,5 kW, nerezová flexibilní vložka tl. 0,4 mm, DN 160 mm, účinná výška 7 m. Připojení krbových kamen černou ocelovou rourou DN 150 mm, tl. 1,5 mm.

Frézování a vložkování komínu

Frézování a vložkování komínu nerezovou flexibilní vložkou DN 160 mm, účinná výška 6 m. Montáž a zapojení krbových kamínek.

1 | 2 | 3 >>

Nerezové komíny - naše realizace

Nerezový fasádní komín ve Střelicích

Nerezový fasádní komín "Elegán". Spoje jednotlivých komponentů jsou opatřeny jednoduchou pevnou sponou, aby se co nejméně narušoval celistvý povrch komínu. Stavba ve Střelicích

Nerezový komín ke kachlovým kamnům Hein Catania 2H

Nerezový komín v provedení kouřovodu s funkcí komína DN 140/240mm. Část komínu v interiéru lakovaná černou žárovzdornou barvou, komínová klapka v teleskopickém kouřovodu. Kamna postavena na kalené sklo 900 x 900mm, tl. 8mm se zaoblenými rohy a fazetou 10mm. Komín nerezový třísložkový DN 140mm,...

Nerezový komín k otočným kamnům NORDICA FIREBALL

Nerezový komín v provedení kouřovodu s funkcí komína DN 150/250mm. Nerezové prvky komínu byly do interiéru lakovány černou žárovzdornou barvou. Kamna Nordica Fireball jsou otočná kolem své osy o max. 90 stupňů, což vyžaduje přesnou a pevnou práci s konstrukcí a kotvením komínu.  

Fasádní komín Ivančice

Nerezový komín ke krbovým kamnům HAAS + SOHN, výška komínu 6m, DN 150 mm. Komín má plášť z lakoveného pozink. plechu, který se používá k výrobě střešní krytiny. Byl kladen důraz na nenápadnost a sladění s fasádou domu, proto byl zvolen "bílý komín".  

Nerezový komín na kontejnérovou buňku

Nerezový komín, kouřovod s funkcí komína, výška komínu 3m, DN 150 mm. Připojeny krbová kamna s teplovodním výměníkem.

Fasádní komín Mokrá-Horákov

Fasádní komín u chaty, červená barva opláštění komínu, nerezová vložka DN 150mm, v 1.PP zapojeny krbová kamna         Vrtání prostupu obvodovou stěnou z plných cihel a železobetonu.  

Nerezový komín Prštice

Nerezový komín pro krbová kamna HAAS+SOHN, DN 150 mm, účinná výška 5 m, čištění komínu bude prováděno z vybíracích dvířek.    

Fasádní komín Holasice

Fasádní komín pro odvod spalin od teplovzdušných kamen Heater o výkonu 35 kW, DN 180 mm, účinná výška 9,8 m.

Nerezový komín - Židlochovice

Nerezový trojsložkový komín - kouřovod s funkcí komínu pro krbovou vložku, DN 200 mm, zesílená izolace - 50 mm. Účinná výška komínu 4,5 m, revizní dvířka na půdě.

Nerezový komín - Holasice

Nerezový třísložkový komín - kouřovod s funkcí komínu DN 150 mm. Účinná výška 5 m. Komín uhýbá dřevěné střešní konstrukci, aby byl v přízemí u stěny domu.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>