Zděné komíny - naše realizace

Zděný komín na chatu v Nových Dvorech okr. Blansko

Stavba zděného komínu na chatě v Nových Dvorech (okr. Blansko). Komín se šamotovou vložkou D160mm slouží pro odvod spalin od krbových kamen. Nadstřešní část je z liaporbetonových tvárnic s akrylátovou omítkou, která byla použita na fasádě.

Rekonstrukce nadstřešní části RD Sentice

Ubourání nadstřešní části komínu pod střechu, stavba nové nadstřešní části z betonových tvárnic s imitací cihel. Komín byl následně vyvložkován nerezovou vložkou D180 pro pevná paliva. Původní stav:

Brno Židenice, zděný komín - bílý

Zděný komín ze stavebnicového systému, komínová vložka šamotová DN 200mm, nadstřešní část komínu 2,1m (kvůli minimální účinné výšce komínu - spotřebič v podkroví) imitace bílých cihel. Klient už má na střeše dvouprůduchový komín z klasických bílých cihel a chtěl, aby oba komíny byly stejné.

Zděný dvouprůduchový komín pro krbovou vložku a kotel

Zděný dvouprůduchový komín v novostavbě rodinného domu. Do komínu bude zapojena krbová vložka a kotel na tuhá paliva, komínový průduch tvoří šamotové vložky  DN 200mm s izolací 20mm, stavební výška komínu 13 m.

Zděný komín s montážní šachtou - Boskovice

RD Boskovice Stavba systémového komínu Eko Universal, jednoprůduchový komín s větrací šachtou. Komín s šamotovou vložkou postaven pro krbová kamna, montážní šachta vyvložkována PPH potrubím a využita pro odtah spalin od kondenzačního kotle....

Dvouprůduchový zděný komín

RD Hrušovany u Brna Frézování a vložkování dvouprůduchového komínu pro plynový kotel DN 120 mm a krbovou vložku DN 180 mm. Nadstřešní část komínu ubourána a znovu postavena z betonových tvárnic.

Zděný komín s nerezovým prodloužením

RD Pikárec Zděný komín pro krbovou vložku DN 200 mm, účinná výška 5,2 m. Nerezový třísložkový komín jako prodloužení nad střechou je cenově dostupnější.

Zděný komín s nerezovým prodloužením

Lékařská fakulta OU v Ostravě Zděné komíny prochází přes 4 podlaží a v nadstřešní části je napojené nerezové prodloužení komínu. Komíny jsou navrženy pro 2 kondenzační kotle o jmenovitém výkonu 2 x 200 kW a jeden kondenzační kotel 280 kW

Zděný komín ke krbovým kamnům

Zděný komín pro krbová kamna ADURO, šamotová vložka DN 180 mm, účinná výška komínu 5,4 m. Nadstřešní část postavena z černých dekorativních tvárnic.

Zděný komín s větrací šachtou

Zděný komín pro kotel na tuhá paliva ze šamotu DN 200 mm, učinná výška 5 m. Ve větrací šachtě komínové tvárnice jsou plastové vložky pro kondenzační kotel, DN 80 mm. Přívod vzduchu pro kondenzační kotel je zajištěn taktéž větrací šachtou. Černá plastová trubka je odolná vůči UV záření.

1 | 2 >>