Komín u dřevostavby v Rozdrojovicích

Cíl: Realizovat nerezový komín u dřevostavby v Rozdrojovicích.

U dřevostavby v obci Rozdrojovice šlo o velmi náročnou realizaci. Ostatně, jako u každé dřevostavby. Není mnoho kominíků, kteří by si na podobnou práci troufli. O to větší výzva před námi vždy stojí. Každá dřevostavba je specifická tím, že je nutné trefit se komínem mezi hořlavé konstrukce. U dřevostaveb bývají nosné sloupky s odstupem po 60 centimetrech, v některých případech i méně, a my se musíme trefit nejlépe doprostřed, mezi ony svislé sloupky.

Protipožární izolace

Další věc, kterou nelze opomenout u dřevostaveb, je řešení protipožární izolace. Dřevostavby ji většinou řeší boxy ze silikon-kalciových desek, které jsou navíc vyplněny skelnou izolací. Podobnou, která se používá u kamen na pevná paliva s odolností do 1 200°C. V interiéru dřevostaveb je důležité napojení na parozábranu, venku pod palubkami pro změnu napojení na fasádní folii. Ta je podobné té podstřešní, která propouští páru zevnitř ven, ale ne naopak. Tím předcházíme vlhnutí tepelné izolace a tvorbě plísní. Na střeše došlo u tohoto projektu k uchycení komínu pevnými táhly.

Cena komínu u dřevostavby

Délka komínu je v tomto případě 6,5 metru a vyjde na zhruba 70 000 Kč. Oproti zděným domům je u dřevostaveb třeba počítat s přirážkou kolem 10 %, například jen prostup a založení vyjde na 8 000 Kč. Komín u této realizace má lesklý plášť, přestože většinu komínů řešíme v matném provedení.

Zajistíme realizaci od návrhu až po zaškolení a revizi

Naším úkolem není jen stavba komínů. Jde o realizaci komínu od A do Z. V ceně je vždy zahrnuta úvodní konzultace, návrhy, veškeré dopravy, materiály, řešení prostupů, následné kontroly, údržba a samozřejmostí je i revize

Kontaktujte nás a o zbytek se postaráme.