Komín u dřevostavby v Rozdrojovicích

Cíl: Realizovat nerezový komín u dřevostavby v Rozdrojovicích.

U dřevostavby v obci Rozdrojovice šlo o náročnější realizaci. Ostatně, tak tomu bývá u každé dřevostavby. Ty jsou totiž specifické tím, že je nutné se s komínem trefit relativně přesně mezi hořlavé nosné konstrukce. Dřevostavby mívají nosné sloupky s odstupem po cca 60 centimetrech, v některých případech i méně, a my se musíme trefit nejlépe doprostřed mezi ony svislé sloupky.

Protipožární izolace

Další věc, kterou nelze opomenout u dřevostaveb, je řešení protipožární izolace. Ta se většinou řeší speciálními boxy buď z pěnoskla nebo z kalcium-silikátových desek, které splňují požadavky na požární odolnost stavby. V interiéru dřevostaveb je také důležité napojení na parozábranu, venku pod palubkami zase napojení na fasádní folii. Ta je podobné té podstřešní, která propouští páru zevnitř ven, ale nepouští vlhko zvenku. Tím předcházíme vlhnutí tepelné izolace a tvorbě plísní. Na střeše pak došlo u tohoto projektu k uchycení komínu pevnými táhly.

Cena komínu u dřevostavby

Délka komínu je v tomto případě 6,5 metru a vyjde na zhruba 70 000 Kč. Oproti zděným domům je u dřevostaveb třeba počítat s přirážkou kolem 10 %, právě kvůli technické náročnosti. Například jen prostup a založení vyjde na cca 8 000 Kč. Přestože většinu komínů řešíme v matném provedení, tady jsme spolu s investory zvolili lesklý plášť, který se k materiálům v exteriéru tohoto domu hodí.

Zajistíme realizaci od návrhu až po zaškolení a revizi

Naším úkolem totiž není jen stavba komínů. Jsme tu pro realizaci komínu od A do Z. Zajistíme pro vás vše od úvodní konzultace, návrhy krbových kamen a komínů, řešení prostupů s projektantem či dodavatelem stavby, realizaci stavby či rekonstrukce, výstupní revize, až po následnou údržbu a kontroly.

Kontaktujte nás a o zbytek se postaráme.