Nerezový fasádní komín pro krbová kamna v Drásově

Cíl: Montáž nerezového fasádního komínu pro odvod spalin od kamen ROMOTOP.

U této realizace v Drásově nebylo s komínem možné jít po fasádě, tzv. ji kopírovat, jelikož pod střechou by muselo dojít k příliš velkému odskočení. Řešením bylo odsazení komínu od fasády tak, že celý komín vede i mimo střechu. Díky tomu jsme obešli přesah střechy a montáž byla technicky jednodušší. Díky designu nerezového zábradlí rodinného domu bylo jasné, že zvolíme matný povrch nerezového komínu, aby k sobě tyto prvky ladily.

Připojení na krbová kamna Romotop

Komín je napojen na nová kamna Romotop. Aby nebyl vidět kouřovod v interiéru, bylo nutné nainstalovat zadní odvod spalin. Vše bylo potřeba vyměřit opravdu na centimetr přesně. Počítat se muselo například i s podkladovým sklem pod kamny, které má tloušťku 6 mm a silikonové těsnění další 3 mm. Ze zkušenosti víme, že každý detail je při realizaci nového komínu důležitý.

Cena komína izolovaného fasádního komínu

Orientační cena podobné zakázky se pohybuje kolem 75 000 Kč při stejné délce komínu 9 metrů. Naším úkolem totiž není jen stavba komínů. Jsme tu pro realizaci komínu od A do Z. Zajistíme pro vás vše od úvodní konzultace, návrhy krbových kamen a komínů, řešení prostupů s projektantem či dodavatelem stavby, realizaci stavby či rekonstrukce, výstupní revize, až po následnou údržbu a kontroly.

Kontaktujte nás a o zbytek se postaráme.