Vnitřní nerezové komíny

Před samotnou instalací vnitřního nerezového komína je potřeba se nejprve ujistit, že spotřebič (krb, kamna, krbová kamna, pec, kotel), který chceme připojit, je k tomuto kroku konstrukčně uzpůsobený. Nejen správně realizovaná montáž v prostorách interiéru, ale také možnost daný spotřebič perfektně očistit, je jednou ze základních podmínek pro jeho funkční, dlouhodobé a pohodlné užívání.

V praxi vypadá postup čištění následovně:

  • vyčistíme komín – saze spadnou dolů (my je pak musíme dostat ven)
  • saze obvykle vymetáme ze spotřebiče (desky nad topeništěm) za pomoci reflektorů
  • ve chvíli, kdy saze spadnou dolů je možné je vysát
  • perfektně očištěný prostor

Podmínkou pro efektivní využívání, optimální výkon a pohodlnou obsluhu spotřebiče je jeho odborná a precizní instalace – jedině tehdy může být komín spolu se spotřebičem účelně a funkčně využíván a vytvářet tak přidanou hodnotu pro váš domov.

Specifika/charakteristika

Co se týče náročnosti, tak oproti nerezovému komínu v exteriéru, je instalace komína v interiéru náročnější na prostupy, kdy musí být dodržena minimální vzdálenost od nehořlavých materiálů, kterou dodává výrobce buďto dle normy EN 1443, nebo podle přiloženého montážního návodu.

Vnitřní nerezové komíny se skvěle hodí například pro jednopodlažní domy, bungalovy, starší řadové zástavby – zkrátka tam, kde nemusí být komín příliš vysoký a není možnost jej vést po fasádě.

Možnosti montáže nebo osazení

Co se týče kotvení, tak to je stejné jako u fasádního komína – tedy kotví se po 4 metrech, u posledního kusu komína (nejblíže kamnům, krbové vložce), kde je teleskopický díl, který nám umožní kouřovod zasunout do komína.

V případě vnitřního komína napojeného na kamna jsou místa, kde vzniká více kondenzátu, tj. dochází ke srážení vody na vnitřních stěnách komínu a takto vysrážená voda následně kape dolů na kamna či krbovou vložku a bere s sebou také saze. Což není dobře z hlediska funkčnosti ani estetického dojmu. Nicméně takovýmto věcem lze poměrně snadno předcházet pomocí redukce, která udrží kondenzát uvnitř spalovací komory. Ta funguje jako „zachytávač“ a zajišťuje, že kondenzát neteče a naopak se zachytí a posléze vypaří.

Pokud zrovna nejste doma a v kamnech se tedy netopí, je vhodné zavřít přívod spalovacího vzduchu, čímž zabráníte právě zvýšené kondenzaci.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat. S montáží vnitřních nerezových komínů máme mnohaleté zkušenosti. Rádi s vámi probereme vaše představy, požadavky a chopíme se realizace. Zaměřujeme se výhradně na obor kominářství a kominictví, protože na kvalitě a spokojenosti našich klientů nám záleží.

Kontaktujte nás a o zbytek se postaráme.